• ZŠ Šeříkova > Platba za školní družinu
  • ÚPLATA ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Poplatek za pobyt v ŠD činí 300,- Kč za měsíc, a to bez ohledu na to, kolik hodin denně nebo dnů v měsíci dítě v ŠD stráví. Výši poplatku určuje zřizovatel školy (Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava-Jih).

Poplatek za školní družinu se hradí měsíčně v jedné platbě zároveň s úhradou obědů.

Od nového školního roku 2024/2025 budeme mít změnu v úhradě stravného, školného v mateřské škole a školného ve školní družině. Úhrada bude probíhat formou inkasa.

Je nutné si ve své bance nastavit souhlas s inkasem ve výši podle věku strávníka (viz informace níže). Inkasem se bude stahovat v jedné platbě stravné i školné (v případě, že dítě navštěvuje mateřskou školu nebo školní družinu).

Limit inkasa je vyšší z důvodu případného neodhlášení stravy (plná cena obědů).

Dítě má nárok na dotovanou stravu pouze první den neplánované nepřítomnosti (nemoci).

V případě neodhlášení dalších dnů nepřítomnosti dítěte jsou účtovány náklady 71 Kč/den.

Limity pro základní školu

1. Kategorie (7-10 let)             stravné 858 Kč  (oběd 39 Kč/den)
    2. Kategorie (11-14 let)          stravné 902 Kč  (oběd 41 Kč/den)
    3. Kategorie (15 let a více)     stravné 990 Kč  (oběd 45 Kč/den)
    4. Kategorie zaměstnanci stravné 990 Kč  (oběd 45 Kč/den)

Družina 300 Kč

Limit Inkasa 1 500 Kč

Informace k nastavení inkasa

Číslo účtu                                         7717290297/0100

Maximální částka                           dle kategorie strávníka/strávníků

Počáteční datum inkasa                15. 8. 2024

Datum ukončení                             neuvádět

V případě sourozenců, je třeba nastavit limit Inkasa v součtu za dvě kategorie.

O osvobození nebo snížení úplaty je možno požádat ředitelku školy.

Nově s účinností k 1.1.2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty nebo snížení úplaty za školní družinu nebo školní klub o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/25, tzn. od 1.9.2024, pokud zákonný zástupce prokáže ředitelce školského zařízení, že pobírá přídavky na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce „Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě“.